طریقه ارسال مقاله برای مجلات ISI

ارسال یا Submit مقاله برای مجلات خارجی به یکی از انواع زیر انجام می شود:

1- سایت مجله  و سیستم آنلاین

2- ایمیل به سردبیر

در حال حاضر اکثر مجلات  معتبر بوسیله سیستم آنلاین مقاله های مطبوع را دریافت می کنند. هر کدام از ژورنال ها در سایتشان مراحل ارسال مقاله را توضیخ داده اند. برای ارسال مقاله با سیستم آنلاین، پس از ثبت نام و تعیین یوزر و پسورد برای آن مجله با ورود به سایت گزینه Submit a New Manuscript  را انتخاب کنید. معمولا با اجرای 6 گام مرا حل ارسال انجام خواهد شد.

1- عنوان مقاله، چکیده و کلمات کلیدی را در باکسهای جداگانه که به این منظور اختصاص یافته وارد کنید. 

2- نام مولفین را به ترتیب مود نظر ثبت کنید. در این مرحله اگر شما مولف طرف مکاتبه یا اصطلاحا Corresponding Author نباشید، همه اطلاعات به حساب کاربری فرد معرفی شده بعنوان مولف مسئول منتقل خواهد شد و ادامه مراحل برای شما میسر نخواهد بود. پس از ثبت اطلاعات سایر مولفین سیستم بطور اتوماتیک برای هر کدام از آنها حساب کاربری  جداگانه ایجاد می کند و از طریق ایمیل ثبت شده ایشان را مطلع می سازد.

3- در این مرحله چندین گزینه را باید علامت زده شود و تایید شود که مقاله قبلا برای سایر ژورنال ها ارسال نشده است و ساپورت مالی ندارد یا اگر دارد باید مشخص شود.

4- سپس باید توضیحات اضافی ضروری در قالب  نامه سربرگ Cover Letter مطرح شود.

5- در این مرحله فایل ها Upload می شوند.لازم است که شکل ها و نمودار ها جدا بوده و در متن مشخص شده باشد. معمولا نباید از نویسندگان اطلاعاتی در فایل اصلی که به منظور داوری فرستاده می شود بیان شده باشد. چون در بسیاری از مجلات داوری بدون نام انجام می شود. در اینصورت نام مولفین و ارتباط سازمانی آنها (Affiliation ) در فایل جداگانه ای بعنوان Title Page می آید.

6- در مرحله آخر،دو گزینه وجود دارد. یکیpdf و دیگری html  است .با انتخاب هر کدام از آنها یک فایل پی دی اف یا اچ تی ام ال از موارد بارگذاری شده ، نشان داده می شود. در این مرحله امکان ویرایش اطلاعات و حذف و جایگزینی فایلهای مقاله وجود دارد.  پس از تایید pdf  مقاله گزینهApprove Submission یا   Submit  فعال می شود. تا این مرحله فقط اطلاعات در سیستم ذخیره می شوند و به دفتر ژورنال ارسال نمی شوند. پس از انتخاب گزینه Submit  مقاله به دفتر مجله ارسال می شود و امکان اعمال تغییر دیگری میسر نخواهد بود. پس از این مرحله با مراجعه به سایت مجله می توانید وضعیت مقاله را پیگیری کنید. مقاله به طور معمول در یکی مراحل زیر قرار خواهد داشت:

 1- Pending, Awaiting Editorial Office Check 

2- With Editor

3-Reviewers assigned

4- Under Review

5-, Reject, Accept, Major Revision, Minor Revision

 مرحله اول زمانی است که مقاله به دفتر مجله رسیده ولی روی آن کار خاصی انجام نشده است. مرحله دوم ادیتور برای مقاله مشخص شده است. مرحله سوم داورها برای مقاله مشخص شده است. مرحله چهارم  مقاله به داورها ارسال و داوری در حال انجام است. مرحله پنجم زمانی است که نتیجه داوریها آمده و بر اساس آن ادیتور تصمیم خود را اعلام نموده است.

تکلیف مقاله قبول یا رد مشخص است. اما اگر مقاله در حالت تصحیحات اساسی یا جزیی باشد باید تصحیحات در مهلت معین با دقت و بر اساس نظر داوران انجام و ارسال گردد. عجله و تاخیر در ارسال تصحیحات هر دو ممکن است به رد شدن مقاله بیانجامد. در این مرحله شما مانند ماهیگیری هستید که ماهی در قلاب شماست. عجله در بالا کشیدن ماهی و کندی زیاد هر دو ممکن است به از دست رفتن ماهی بیانجامد.  اگر این مرحله بدرستی انجام شود شانس قبولی مقاله با تصحیحات جزئی بالای نود درصد و تصحیحات کلی بالای هفتاد درصد است. گرچه اگر این مرحله بدون دقت و با سهل انگاری انجام شود امکان رد شدن مقاله در آن حتی در حالت تصحیح جزئی نیز وجود خواهد داشت. ممکن است بین مرحله 1 تا 5 بین 6 تا 24 ماه بطول بیانجامد.

 در برخی از نشریات سابمیت مقاله با تخصیص یک ایمیل و معرفی آن به نویسنده صورت می پذیرد. در اینصورت کلیه فایلهای لازم شامل متن مقاله نامه سربرگ، صفحه عنوان و غیره با پیوست کردن به ایمیل ارسال می گردد. متن نامه سر برگ و متن ایمیل باید باید محترمانه باشد. دفتر مجله در پاسخ به ایمیل شما ،کد مقاله شما را نیز ممکن است بفرستد.  جواب وضعیت مقاله نیز با ایمیل داده خواهد شد.

 

/ 2 نظر / 27 بازدید
امیر آرانی

درود به شما وبلاگنویس گرامی وبلاگتون محشر شده با این مطالبش.... ممنون میشم اگه به ویلاگ ما هم یه سری بزنیدو دیدگاهتونو بیان کنید امیدوارم موفق و موید باشید در پناه حق

ali

با سلام و تشکر آقای دکتر