تند خوانی و تاثیر آن بر زندگی

 

تاثیر شگفت انگیز مهارت تندخوانی بر زندگی فردی و اجتماعی شما 

با توجه به شرایط موجود در جامعه امروزی می توان تندخوانی را یکی از ضروری ترین و کلیدی ترین مهارت های یک انسان فوق پیشرفته ، موفق  و بسیار پرمشغله قرن 21 دانست.

1- به نظر شما بزرگترین و باارزش ترین سرمایه ای که بین تمامی انسان ها بصورت مساوی تقسیم شده است چیست؟

2- ایا قبول دارید تمامی انسان های زنده موجود بر روی این کره خاکی در هر شبانه روز فقط 24 ساعت زمان در اختیار دارند؟

3-  پس چرا با وجود این برابری در زمان ، افرادی در جنبه های مختلف زندگی خود بسیار موفقتر عمل می نمایند و بسیار جلوتر از سایر افراد حرکت می کنند؟

ایا به نظر شما این افراد فوق موفق در زمانی که مانند تمامی افراد این کره خاکی بصورت مساوی در اختیار دارند. انتخاب ها و تصمیمات هوشمندانه تری اتخاذ نمی کنند؟

4-  این افراد فوق موفق چگونه این کار را انجام می دهند؟  و ایا راهی وجود دارد که شما هم بتوانید چنین تصمیمات و انتخاب های هوشمندانه ای را بگیرید؟

5-  ارزش هر دقیقه از زمانی که در اختیار دارید. برای شما چقدر است ؟

6-  ایا می توانید مقدار این ارزش را به تومان محاسبه کنید؟

7- ایا قبول دارید که انسان امروزی از نسل های پیشین خود بسیار پرمشغله تر است و وقت کافی برای انجام بسیاری از کارهای مورد علاقه خود ندارد؟
8-  ایا قبول دارید که همیشه راهی وجود دارد که بتوانید کارها را بسیار سریعتر و با کیفیت بالاتری انجام دهید؟

9-  چگونه این راه و روش ها را بدست می اورید؟

10- جایگاه مطالعه و تحقیق در بدست اوردن این راه و روش ها در نزد شما چیست؟

11-  اگر شما می توانستید در مورد موضوعات مهم زندگی خود هر روز 100 صفحه مطلب بخوانید و بصورت کامل مطالب خوانده شده را درک کنید. چه تاثیری بر کیفیت زندگی شما خواهد گذاشت؟

12-  ایا قبول دارید اگر در مسئله ای که با ان روبرو هستید. به اخرین و بروزترین اطلاعات موجود مجهز باشید. حل ان مسئله برای شما بسیار اسانتر و سریعتر خواهد بود و کیفیت زندگی شما بصورت فوق العاده ای افزایش خواهد یافت؟

13-  ایا قبول دارید. تصمیمات و انتخاب هایی را که در گذشته گرفته اید. اگر اطلاعات کامل تری در اختیار داشتید. بسیار هوشمندانه تر و عاقلانه تر اتخاذ می کردید؟

14- شما با چه سرعتی یک مطلب را می خوانید و درک می نمائید؟

15- شما برای اینکه یک مطلب 100 صفحه ای را مطالعه کنید و بطور کامل درک کرده و بخاطر بسپارید چقدر زمان نیاز دارید؟ 

16- ایا با توجه به مشغله های کاری و نوع زندگی خود این مقدار زمان را در طول یک روز در اختیار دارید؟
17-  ایا شما هم مانند بسیاری از افراد دیگر ، مطالعه کردن و خواندن متن های گوناگون برایتان کاری خسته کننده و زمان بر است و پس از خواندن چند سطر از کتاب حالت خواب الودگی به شما دست می دهد؟
18-  شما دوست عزیز تا الان چند کتاب را بدلیل مشغله زیاد نیمه کاره رها کرده اید و یا حتی فرصت نکرده اید لای کتابی را که مدت ها پیش خریده اید باز نمائید و یک صفحه از ان کتاب را مطالعه کنید؟ 
19-  بنظر شما چند درصد از افراد بدلیل مشغله زیاد فرصت نمی کنند حتی یک صفحه از یک کتاب را مطالعه کنند؟
20-  چرا بسیاری افراد حوصله مطالعه کردن را ندارند و علاقه ای به این کار نشان نمی دهند؟ 

21- اگر در طول یک روز فقط و فقط 5 دقیقه زمان برای مطالعه در اختیار داشتید. چند صفحه مطلب را می توانستید بطور کامل خوانده و درک نمائید و بخاطر بسپارید؟
22- ایا اگر مهارتی وجود داشت که شما با فراگیری ان می توانستید . فقط در مدت 5 دقیقه 25 صفحه از یک کتاب را با درک بسیار عالی مطالعه کرده و بخاطر بسپارید. چقدر حاضر بودید برای یادگیری این مهارت تلاش کرده و از انرژِی و زمان با ارزش خود هزینه نمائید؟

 و اما مهارت تندخوانی

مهارت تند خوانب را نی توان به یک هواپیما تشبیه نمود . 
همانطور که هواپیما در صنعت حمل و نقل یک انقلاب و تحول اساسی و عظیم ایجاد کرده است. مهارت تندخوانی هم در علم وفناوری و مطالعه کتب گوناگون یک انقلاب اساسی بوجود اورده است

بعنوان مثال یک هواپیمای ایرباسA380 مسیر 13 هزار و 805 کیلومتری بین دو شهر «سیدنی» تا دالاس - فورت وورث» را بدون توقف طی می کند.
پرواز در مسیر «سیدنی به دالاس- فورت وورث» برای هواپیمای ایرباس A380 حدود 14 ساعت و 50 دقیقه و مسیر بازگشت آن 15 ساعت و 30 دقیقه به طول می انجامد
برتری یک فرد تندخوان نسبت به یک فرد کندخوان همانند برتری هواپیما نسبت به سایر وسایل حمل و نقل می باشد

هنگامی یک فرد عادی بر روی تکنیک های تندخوانی تسلط کافی پیدا کند. خواهد توانست با سرعت های بسیار بالا انواع متن های گوناگون را با درک عالی مطالعه نماید.

جالب است بدانید اکثر افراد تحصیل کرده یک جامعه طبق امار با سرعتی بین 100 الی 250 کلمه در دقیقه مطالعه می نمایند. در حالی که یگ فرد تند خوان پس از تمرین های کافی به سرعت های بالاتر از 1000 کلمه در دقیقه دست خواهد یافت. 

/ 0 نظر / 46 بازدید