رابطه رویا پردازی و قدرت مغز انسان

ممکن است برای شما پیش آید که در طول روز و حین انجام کارهای جدی به نقطه ای خیره شوید و در خیالات خود غرق شوید. آیا شما جزء افراد خیال باف دسته بندی می شوید؟ اگر پاسختان مثبت است،به نظرتان این خیال بافی تأثیر مثبتی هم در زندگیتان داشته است؟ 

 

بر خلاف باور بسیاری از افراد خیال بافی های روزانه نه تنها ضرری برای انسان ندارند بلکه موجب تقویت کارکردهای مغزی هم می شوند. یافته های آخرین تحقیقات انجام شده نشان داده اند،رویا پردازی به طرز شگفت آوری انجام کارهای روزمره را برای ما تسهیل می کند.  افرادی که عادت به غرق شدن در رویا و خیال دارند از یک مغز شگفت انگیز برخوردارند، مغزی با قوه شناختی فوق العاده که موجب تمایزش از سایرین می شود.

 

در واقع افرادی که خیال بافی بخشی جدا نشدنی از زندگیشان است، این شانس را دارند که بهتر و سریع تر از دیگران باقی کارهایشان را انجام دهند. قدرت شبیه سازی مغز این افراد به طرز شگفت آوری بهتر و قوی تر از سایرین است، امکانی که باعث می شود با برقراری شباهت میان کارهای مختلف سریع تر آنها را انجام دهند.

بر این اساس، شبکه های سلولی مختلف در ذهن های سرگردان بسیار بازتر و فعال تر از ذهن های متمرکز است. ویژگی که نه تنها با خلاق بودن فرد ارتباط مستقیمی دارد بلکه احتمال موفقیت او در انجام کارها را افزایش می دهد. پس اگر خیال بافی یکی از کارهای لذت بخش زندگی شماست با بی اعتنایی به سرزنش 
.های دیگران از مزایای شگفت آور این ویژگی استفاده کنید.

از نمونه های بسیار معروف افراد خیال پرداز می توان به البرت انیشتین ، لئوناردو داوینچی و ایزاک اسیموف  اشاره کرد.

/ 0 نظر / 97 بازدید