10 برند برتر جهان

طبق اعلام اینتربرند، با افزایش ۲۱ درصدی نسبت به سال گذشته، اپل با ۱۱۸ میلیارد دلار، ارزشمندترین برند دنیاست. قطعاً جابز و ووزنیاک ، روزی که در یک گاراژ کارشان را شروع کردند، تصور نمی‌کردند که ارزش برند آنها تا این مقدار افزایش یابد. گوگل نیز با افزایش ۱۵ درصدی نسبت به سال گذشته، با ۱۰۷ میلیارد دلار، رده دوم ارزشمند ترین برند جهان را به خود اختصاص داده‌است. این درحالی است که سال گذشته، و در لیستی که منتشر شد، گوگل، بالاتر از اپل، ارزشمندترین برند دنیا بود.

از دیگر برندهای دنیای تکنولوژی، آی بی ام، سامسونگ و مایکروسافت هم در ۱۰ برند برتر جای دارند. آی بی ام، با وجود کاهش ۸ درصدی ارزش آن، چیزی حدود ۷۲ میلیارد دلار ارزش داشته و در رتبه چهارم این لیست است. مایکروسافت با افزایش ۳ درصدی نسبت به سال گذشته، با ارزشی معادل ۶۱ میلیارد دلار در رتبه پنجم قرار دارد. سامسونگ نیز با ۱۵ درصد افزایش و ارزشی معادل ۴۵ میلیارد دلار در رتبه هفتم قرار دارد.

از نکات قابل توجه این لیست، قرار گرفتن برند «هواوی» در رتبه ۹۴ این لیست ۱۰۰ تایی است. هواوی، که در این لیست تازه وارد محسوب می‌شود، درحالی در رتبه ۹۴ این لیست قرار گرفته که نوکیا رتبه‌ای بهتر از ۹۸ بدست نیاورده‌است.

اما رتبه سوم این لیست از آن «کوکا کولا» است. این برند با رشدی ۳ درصدی، ارزشی معادل ۸۱ میلیون دلار دارد. جنرال الکتریک، تویوتا، مکدونالد و مرسدس بنز نیز به ترتیب در رتبه‌های ششم، هشتم، نهم و دهم قرار دارند.

/ 0 نظر / 43 بازدید