آمار سکوهای نفت و گاز آمریکا

به گزارش پایگاه خبری بلومبرگ، بیکر هیوز که از بزرگترین شرکت‏های خدمات حفاری در آمریکا به شمار می آید، اعلام کرد که سکوهای حفاری نفت و گاز در این کشور در هفته گذشته یک عدد افزایش یافته و به هزار و ٨۵۵ عدد رسیده است.

شمار سکوهای نفتی در دوره یادشده، با یک عدد افزایش، به هزار و ۵٢٨ عدد رسیده و شمار سکوهای گاز نیز بدون تغییر، در سطح ٣٢٣ عدد باقی مانده است.  شمار سکوهای متفرقه نیز در این دوره چهار عدد بود...

 لازم به ذکر است که شرکت‏های نفتی با استفاده از حفاری عمودی و فناوری شکست هیدرولیک برای بهره برداری از ذخایر نامتعارف نفت و گاز، تولید انرژی در آمریکا را به سطحی بی‏سابقه رسانده‎اند. این تحول سبب شده شمار سکوهای حفاری آمریکا در سال جاری میلادی در مجموع ٩٨ عدد نسبت به سال گذشته بیشتر باشد.

داده‏ های اداره اطلاعات انرژی آمریکا نشان می‏دهد که در هفته منتهی به ١٢ اردیبهشت (دوم مه) تولید روزانه نفت این کشور 2000 بشکه کاهش یافته و به هشت میلیون و ٣۵٠ هزار بشکه رسیده است.

این اداره همچنین اعلام کرد که سطح ذخیره سازی نفت در آمریکا در دوره یادشده با یک میلیون و ٧٨٠ هزار بشکه کاهش، به ٣٩٧ میلیون و ۶٠٠ هزار بشکه و سطح ذخیره سازی گاز طبیعی این کشور با ٧۴ میلیارد فوت مکعب افزایش، به یک تریلیون و ۵۵ میلیارد فوت مکعب رسیده است.

/ 0 نظر / 9 بازدید